fbpx

F2F – Dokumenty

Kanadský trh

Kanada je veľký a diverzifikovaný trh s dominanciou MSP, kde je zvýšený dopyt po zdravých potravinách v dôsledku zmien v životnom štýle spotrebiteľov. Okrem toho environmentálne obavy podnietili iniciatívy na vývoj alternatív ku konvenčným pesticídom a nové spôsoby prijímania inovácií v oblasti poľnohospodárskych technológií.

Juhokórejský trh

Juhokórejský trh sa rapídne rozvíja, pričom nové nápady a trendy sa rýchlo testujú a prijímajú. Kórejskí spotrebitelia sa zaujímajú o bezpečnosť potravín a uznávajú trendy v oblasti biopotravín a zdravého životného štýlu.

Vietnamský trh

Vietnamský agropotravinársky sektor sa rapídne rozvíja. Vietnamskí spotrebitelia sa viac zaujímajú o zdravie, hygienu a bezpečnosť potravín, preto majú tendenciu míňať viac na bezpečné, ekologické a organické produkty.

Japonský trh

Japonsko má malý poľnohospodársky trh, preto je tento sektor obmedzený a vo veľkej miere závisí od dovozu. Zdravé a wellness trendy v potravinách a nápojoch si získali popularitu, keďže spotrebitelia prechádzajú k menej spracovaným a prírodnejším alternatívam.

Arabský trh

Spojené arabské emiráty sú silne závislé od dovozu agropotravinárskych produktov a produktov z morských plodov (90 % potravín spotrebovaných v krajine sa dováža). Životný štýl ľudí v Spojených arabských emirátoch sa rýchlo vyvíjal a spotrebitelia vyhľadávajú zdravšie, organické a luxusné produkty.

This project has received funding from the European Program for the Competitiveness of Small and Medium-sized Enterprises (COSME) within the framework of the European Strategic Cluster Partnerships – Going International (ESCP-4i)   under grant agreement No 101035906.